Vonnis Koersplan niet in lijn met oplossingsrichting Ombudsman
14 mei 2009 - Op 13 mei is er door de Rechtbank in Utrecht uitspraak gedaan in de zaak tussen Stichting Koersplan de weg kwijt en AEGON. AEGON is het niet eens met het vonnis en zal in hoger beroep gaan.
De rechtbank komt tot het oordeel dat AEGON nog maar 14,8% van de thans in rekening gebrachte overlijdensrisicopremie in rekening mag brengen voor de jaren 1991-1998. AEGON volgt de richtlijnen van de aanbeveling Ombudsman financiële dienstverlening, Jan Wolter Wabeke, die het totale kostenniveau terugbrengt tussen de 2,5 en 3,5%. In haar eindbeslissing heeft de rechtbank geen rekening gehouden met deze inmiddels maatschappelijk breed geaccepteerde aanbeveling en de doorvoering daarvan in onze producten.AEGON is er blijkbaar onvoldoende in geslaagd deze en eerdere door AEGON doorgevoerde kostenverlagingen goed voor het voetlicht te brengen bij de rechtbank.
AEGON vindt de uitspraak, die uitsluitend betrekking heeft op Koersplan, achterhaald en niet in lijn met de huidige realiteit. Wij betreuren de uitspraak en gaan daarom in hoger beroep. Dit vonnis heeft geen gevolgen voor onze klanten, zoals de rechtbank zelf concludeert.
AEGON gaat door met de uitvoering van productverbeteringen volgens het oplossingkader van Wabeke en zal daarover zijn klanten in 2010 berichten.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de klantenservice 088 - 344 00 88